Tlačová správa Január 2021

BBG sa zaviazali alokovať 304 miliónov $ na fúzie a akvizície

Thumbnail Thumbnail
Berlin Brands Group
28. 01. 2021
Tlačová správa
DE
EN
SK

Berlin Brands Group investuje 250 miliónov € (304 miliónov dolárov) do Amazon a online predajcov ako potenciálny najväčší akvizítor v Európe

Berlín, 28. január 2021 – Berlin Brands Group (BBG), jedna z vedúcich európskych e-commerce značiek, ktorá sa špecializuje na dodanie tovaru priamo zákazníkom, dnes oznámila plánovanú investíciu 250 miliónov € (304 miliónov USD) do medzinárodných e-commerce značiek. Cieľové spoločnosti sa primárne angažujú v odvetví záhradníckych služieb, zariaďovania domácností a domov, športe, elektronike a domácich spotrebičoch, očakáva sa, že ich medziročný obrat dosiahne 500 000 až 30 miliónov €. Tento investičný impulz prispeje k splneniu BBG cieľa stať sa najväčším akvizítorom medzi európskymi značkami s ponukou služieb priamo zákazníkom.

Spoločnosť patrí medzi top svetových predajcov na Amazone. Väčšinu zisku však čerpáme z predajov mimo Amazonu, najmä z internetových obchodov, ktoré poskytujú služby priamo zákazníkom. BBG si drží rekord medzi napredujúcimi značkami v sektore služieb poskytovaných priamo zákazníkom, keďže vybudovala 14 značiek, ktoré predávajú vyše 2500 produktov cez viac ako 100 predajných miest (BBG e-shopy, predajné miesta marketplaces, stránky, ktoré porovnávajú ceny, internetové prehliadače, atď.) v 28 krajinách. Tým sa BBG otvorili dvere k vznikajúcim značkám, predovšetkým v Európe, kde je e-commerce trh stále viditeľne rozdelený, pričom cez Amazon sa na trhu podieľajú iba 10 % (Zdroj: Statista, 09/2020).

„Rozhodnutie predať jednu z našich spoločností je zásadný životný krok, čím ešte stúpa dôležitosť hľadania renomovaného kupca. Naše značky budujeme od roku 2005, vytvorili sme k nim vlastné nástroje, s ktorými sme sa naučili podstatne rozšíriť naše podnikanie a expandovať. Táto investícia a viac ako desať rokov odborných skúseností nám umožňuje pomáhať značkám na celom svete rozrásť sa po ich začlenení do našej globálnej e-komerčnej platformy, ktorá je aktívna v 28 krajinách. Naša investícia predstavuje veľký krok k spojeniu najúspešnejších značiek zajtrajška pod krídlami jednej silnej skupiny.“ – Peter Chaljawski, zakladateľ a BBG CEO.

Vďaka kľúčovým značkám BBG, ktorými sú Klarstein, blumfeldt, Capital Sports a auna, skupina získala vyše 2 milióny (email) predplatiteľov a viac ako 700 000 sledovateľov na sociálnych sieťach. Spoločnosť ročne vypraví 3,5 milióna balíkov. V najvyťaženejšie dni spracujeme viac ako 40 000 dodávok. Tím okolo zakladateľa Petra Chaljawskiho vybudoval spoločnosť na silných základoch Amazonu aj vybudovaním vlastných predajných kanálov, ktoré predstavujú zisky. Spoločnosť bolo zisková hneď od začiatku.

BBG prináša finančný rast, infraštruktúru, logistiku, distribučný reťazec a odbornosť pri výrobe produktov, ktoré mnohým značkám ponúkajú príležitosť podnikať na novej úrovni. Spoločnosť prisľúbila, že zavŕšenie obchodnej dohody, od prvého rokovania po poslednú platbu, netrvá dlhšie ako 40 dní.

Spoločnosti získajú z podnikavého ducha a skúseností s podnikaním, ktoré prinášajú BBG odborníci. Záujemci o predaj značky nájdu podrobnejšie informácie a kontaktné údaje na www.berlin-brands-group.com.

BBG pre záujemcov zadarmo vyčísli hodnotu ich spoločnosti alebo značky.

O BBG

Berlin Brands Group (BBG) je globálna e-commerce spoločnosť a jeden z priekopníkov v dodávaní produktov priamo zákazníkom. Naša internetová značka sa zameriava na záhradkárstvo, domácnosti a bývanie, šport, elektroniku a domáce spotrebiče, v súčasnosti predávame pod 14 značkami 2500 výrobkov, ktoré obohacujú a napĺňajú život zákazníkov, v 28 krajinách cez 100 platforiem. Patríme medzi výnimočné e-komerčné spoločnosti ziskové hneď po založení. Spoločnosť zamestnáva vyše 700 ľudí v piatich krajinách a jej obrat v posledných rokoch dosahuje deväťciferné čísla. BBG založil v Berlíne v roku 2005 Peter Chaljawski, aktuálne sídli v Berlíne, Hongkongu, Bratislave, Istanbule a San Franciscu.

Ďalšie informácie:

Hoschke & Consorten Public Relations GmbH
Andreas Hoschke
E-mail: a.hoschke@hoschke.de
Telefón: 040 36 90 50 55

Berlin Brands Group
E-mail: press@go-bbg.com


Reakcie na našu najnovšiu tlačovú správu:

Business Punk, 21.01.2021
Berlin Brands Group investiert 250 Millionen Euro – wer steckt da eigentlich hinter?
Odkaz

Business Insider, 29.01.2021
Berlin Brands Group will 250 Millionen Euro für Zukäufe ausgeben
Odkaz

Handelsjournal
Berlin Brands Group investiert im großen Stil
Odkaz

Techcrunch, 28.01.2021
Berlin Brands Group commits $302M to acquire D2C and Amazon merchants
Odkaz

PYMNTS, 28.01.2021
Berlin Brands Creates $302M Acquisition Fund For D2C Startups And Amazon Sellers
Odkaz

Ecommerce News, 29.01.2021
Berlin Brands Group to invest €250 million in acquiring Amazon brands
Odkaz

Explica, 12.02.2021
Berlin Brands Group 304 million USD invest in Amazon
Odkaz

Marseille News, 12.02.2021
Le Berlin Brands Group 304 millions USD investit dans Amazon
Odkaz

Merca 2.0, 11.02.2021
Berlin Brands Group invest in Amazon
Odkaz

Berlin Brands Group
28. 01. 2021
Tlačová správa
DE
EN
SK

Know someone looking to sell their business?

Refer them to us and we'll reward you with 20,000€ if we acquire the brand.

I know someone!