BBG kúpili Monte Stivo

Monte Stivo - Darujte dobrodružstvo

Thumbnail Thumbnail
M&A Team
14. 12. 2021
M&A novinky
DE
EN
SK

Marc-Andre, Matthias a Christian, zakladatelia Flyweight, v auguste 2021 predali e-commerce značku Monte Stivo spoločnosti Berlin Brands Group.

Zakladatelia Flyweight sa stretli v roku 2013 počas bakalárskeho štúdia Podnikovej informatiky. Rýchlo sa ukázalo, že si skutočne rozumejú. Mali spoločné zmýšľanie a rovnako spoločne ich nadštandardne bavili dáta. V roku 2018, počas magisterského štúdia, založili spoločnosť Flyweight GmbH, pod ktorú patrila aj značka Monte Stivo. Zmluvy k podnikateľskému účtu podpisovali počas prednášky na univerzite.

Pomocou dôslednej analýzy dát identifikovali Marc-Andre, Matthias a Christian produkty, ktoré mali potenciál. Pod značkou Monte Stivo, tak začali ponúkať outdoorové vybavenie pre deti, ktoré predávali na Amazon. Ich úplne prvý produkt, farebný ďalekohľad, sa stal okamžite predajným hitom. A to až takým, že v podstate nemal konkurenciu. Dnes je Monte Stivo etablovanou outdoorovou značkou pre deti. Z farebného ďalekohľadu sa predalo viac ako 100-tisíc kusov. Jedným z dôvodov obrovského úspechu bolo aj to, že plast, z ktorého je ďalekohľad vyrábaný, je BPA-free. S Monte Stivo rodičia, starí rodičia, tety, strýkovia nedarujú len produkt, ale aj dobrodružstvo a nadšenie z objavovania.

Monte Stivo je známe tiež zmyslom pre detail. V ponuke je bohaté množstvo farebných variácií, značka kladie veľký dôraz na balenie produktov, na e-shope nájdete množstvo užitočných obrázkov a video návodov doslova ku každému produktu.

Prirodzeným krokom vo vývoji značky bol vlastný špecializovaný e-shop, ktorý dnes doručuje do 35 krajín. Dôsledné študovanie nazhromaždených dát umožnilo presne identifikovať priania zákazníkov. Preto sa produkty vyvíjajú alebo zlepšujú presne podľa nich. Zakladatelia vychádzajú z údajov zozbieraných z: interaktívneho vyhľadávača darčekov, automatizovaného riešenia na písanie darčekových pohľadníc, vlastných riešení a automatizácie zákazníckych procesov.

Od založenia značky sa predaje každým rokom zdvojnásobovali, v roku 2021 presiahli obrat 3 milióny eur.

Prečo ste sa rozhodli pre predaj?

Keď nás BBG oslovilo, vôbec sme neváhali. Práve sme uzavreli náročnú vianočnú sezónu a uvedomili sme si, že sme takto v trojici dosiahli naše limity. V tom momente mali dvaja z nás stále prácu na plný úväzok. Ďalším krokom by pre nás bolo, aby sme sa vo firme všetci traja zamestnali a tím rozšírili o ďalších ľudí. Avšak, toto nebolo nikdy našim plánom: Stále sme nadšení z IT a vývoja softvéru. Táto cesta bola vždy naším dlhodobým cieľom. Predajom Monte Stivo sme získali podmienky a prostriedky na to, aby sme náš cieľ mohli napĺňať.

Prečo BBG?

BBG nám jasne ukázali, že ich nezaujímajú len predaje a zákaznícka základňa. Už počas rokovaní sme sa rozprávali o plánovaní značky na roky dopredu. Plán sa upravoval doslova na dennej báze. Toto nás presvedčilo.

Proces od indikatívnej ponuky až po due diligence bol rýchly a efektívny. Páčila sa nám tiež integrácia po podpise zmluvy.

Čo bude ďalej?

Chceme využiť naše technické zázemie z predchádzajúcich zamestnaní v oblasti IT poradenstva a vývoja softvéru, našich štúdií, ako aj to, čo sme sa naučili pri budovaní našej značky. Našim plánom s Flyweight je vyvinúť softvérové riešenie, ktoré pomôže startupom a spoločnostiam škálovať pomocou dostupných dát.

Taktiež spolupracuje s BBG na rozvíjaní našej značky. Sme v úzkom kontakte s brand manažérom a pravidelne konzultujeme prevádzkové metriky a strategické smerovanie značky.

Ak by ste mali záujem o rozhor so zakladateľmi, napíšte nám na press@go-bbg.com, kde si dohodneme podrobnosti.

Picture: Ⓒ Flyweight GmbH

M&A Team
14. 12. 2021
M&A novinky
DE
EN
SK

Know someone looking to sell their business?

Refer them to us and we'll reward you with 20,000€ if we acquire the brand.

I know someone!