BBG kúpili Glaswerk

14. januára 2021 predali Joshua, Nicolai a Kevin svoju e-commerce značku Glaswerk spoločnosti BBG.

Thumbnail Thumbnail
M&A Team
14. 01. 2021
M&A novinky
DE
EN
SK

Glaswerk – láska k prírodným surovým materiálom

 Vyrastať v nemeckom Schwarzwalde znamená zamilovať si prírodu a osvojiť cit pre detail. Aj preto zakladatelia Glaswerk pracujú len s prírodnými materiálmi ako je sklo, drevo a nehrdzavejúcu oceľ. Bratia Joshua a Nicolai založili značku v apríli 2019. Zakrátko sa pridal aj ich priateľ Kevin. Dôvod, prečo sa rozhodli podnikať? Nespokojnosť v pôvodnej práci a túžba niečo tvoriť. Úplne prvým Glaswerk produktom bola sklenená karafa, druhým čajová kanvica so sitkom. Trojica sa rozbehla tak rýchlo, že svoju firmu dostali do zelených čísel doslova behom chvíľky. Počas prvého roku existencie sa podarilo nadšeným podnikateľom predať 3 000 produktov, čiastočne cez svoj vlastný e-shop, najmä však cez Amazon. Do roku 2020 evidencia Glaswerk ukazovala 35 000 predaných produktov a nárast tržieb z 40 000 € na 800 000 €.

Nicolai, prečo ste sa rozhodli pre predaj?

Prvý kontakt s BBG bol v lete 2020. Vtedy sme ich ponuku odmietli, pretože náš rastový potenciál bol vynikajúci. Na konci novembra sme mali ponuky od niekoľkých ďalších spoločností. Uvedomili sme si však, že na ďalší rast budeme potrebovať skutočne veľký kapitál, a bolo by pre nás veľmi náročné náš progres financovať. Preto sme sa nakoniec rozhodli Glaswerk predať. Z pohľadu financií dalo BBG jednu z dvoch najlepších ponúk. Nakoniec sme sa pre Berlin Brands Group rozhodli pretože nás presvedčili, že sú najlepšie pripravení využiť potenciál našej značky a rozvíjať ju.

 Budete pokračovať vo vašej práci spolu s BBG?

Na palube zostávame rok v úlohe poradcov. Počas tejto doby pomôžeme navrhnúť nové produkty, vylepšiť UPS a rozšíriť sortiment. Dáva to zmysel v záujme značky, ale tiež pre nás: budeme profitovať z výborne nastaveného výnosového systému.

 Čo ďalej?

V rovnakej konštelácii budeme pokračovať ďalej a pracovať na novom projekte. Tentokrát začíname so solídnym financovaním, ktoré nám na začiatku v Glaswerk chýbalo. To nám umožní zamerať sa na nové a zaujímavé produkty v rámci nášho nového projektu.

 Picture: Ⓒ Glaswerk

M&A Team
14. 01. 2021
M&A novinky
DE
EN
SK

Know someone looking to sell their business?

Refer them to us and we'll reward you with 20,000€ if we acquire the brand.

I know someone!