Tlačová správa November 2020

BBG naďalej rastie

Thumbnail Thumbnail
Berlin Brands Group
12. 11. 2020
Tlačová správa
DE
EN
SK

Rozvoj spoločností, ktoré dodávajú služby priamo zákazníkom aj počas pandémie koronavírusu

  • Globálne tržby z predaja vzrástli na 220 miliónov EUR do septembra 2020, o 50 percent viac ako v rovnakom období v roku 2019
  • Odhadované tržby za celý rok 2020 dosiahnu vyše 300 miliónov eur


Berlín, 12. november 2020: E-commerce spoločnosť Berlin Brands Group Holding GmbH (BBG) s nárastom objednávok záhradníckych produktov a produktov

do domácnosti výrazne posilnili predaj v roku 2020. Spoločnosť patrí medzi priamych dodávateľov zákazníkom a rozhodne získala zmenou v správaní spotrebiteľov, ktorí trávia viac času doma.

Za prvých deväť mesiacov má spoločnosť, ktorá zamestnáva 700 ľudí, tržby v hodnote 220 miliónov eur, čiže 50-percentný nárast v porovnaní s rovnakým obdobím minulý rok a viac ako predstavovali tržby za celý finančný rok 2019 (216 miliónov eur). Nenápadný šampión berlínskej e-commerce scény odhaduje celkové tržby za rok 2020 na 300 miliónov eur.

Internetová značka ponúka krásne každodenné a trendové výrobky 14 značiek: „Klarstein“ je synonymom pre pekné a moderné kuchynské spotrebiče, „auna“ pre elektrospotrebiče v domácnosti a hudobnú techniku, „Capital Sports“ pre fitnes stroje a „blumfeldt" pre služby, ktoré skrášlia Vašu záhradu. V portfóliu majú celkovo 2500 produktov.

Peter Chaljawski, zakladateľ a generálny riaditeľ: „Objednávky vzrástli po zavedení lockdown-u v Taliansku, Španielsku a Nemecku. Veľa ľudí trávilo čas zveľaďovaním domácnosti.“ Do konca októbra 2020 BBG doručili 2,8 milióna produktov. Pre porovnanie, v rovnakej dobe v roku 2019 doručili 2,2 milióna. Priemerný obsah košíka v online obchodoch narástol v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 18 %. „Ľudia, ktorí kvôli pandémii trávia viac času doma, si zaobstarali kuchynské spotrebiče alebo športové pomôcky a hudobnú technológiu.“

Klarstein s vyše 50 percentami má najväčší podiel na tržbách, nasleduje auna. Záhradkárske potreby zastúpené značkou blumfeldt momentálne zažívajú nadpriemerný rast. Najpredávanejšími produktmi značky Klarstein za prvých deväť mesiacov roka 2020 boli kuchynské spotrebiče. Auna triumfovala s Podcast mikrofónmi. Jednotkou v Capital Sports sa stali bežiace pásy Desk Treadmill vhodné počas práce doma. Z blumfeldt produktov si zákazníci obľúbili ležadlá na balkón a do záhrady.

Berlin Brands Group, predtým rokom 2019 známa ako Chal-Tec, sa za 15 rokov vypracovala na jednu z najúspešnejších B2C značiek s kanceláriami v Berlíne a Hongkongu. Aké je tajomstvo úspechu značky?

Zamestnanci spoločnosti zisťujú trendy a požiadavky zákazníkov na veľmi žiadané produkty. BBG za mimoriadne krátky čas dodá dané produkty pod súkromnou značkou priamo zákazníkovi. Slovami Petra Chaljawskeho: „Zásadne sme pretvorili tradičný prístup k dodávaniu produktov zákazníkom.“ Najviac zaváži krásny dizajn a dostupná cena pre široké spektrum zákazníkov. Peter Chaljawski pokračuje: „Nikdy som nepochopil, prečo by som mal míňať veľkú sumu peňazí na drahú značku, ktorej produkty sa zdržia v každom kroku distribučného reťazca. Naše produkty sú zamerané na dizajn, funkčnosť, kvalitu, predávame priamo zákazníkom. Výsledkom sú pekné a cenovo dostupné predmety s každodenným využitím. Inými slovami, zdemokratizovali sme sortiment kedysi považovaný za exkluzívny.“

Pôvodne berlínska spoločnosť zaviedla jedinečný mnohocestný prístup k predaju. Väčšinu predaja realizuje v 71 vlastných internetových obchodoch, ktoré doručujú do 28 krajín. Produkty sú dostupné online po celom svete na príslušných „poličkách digitálnych internetových obchodov“ na online platformách a predajných miestach. BBG navyše patrí medzi celosvetovo najväčších predajcov na Amazone. Peter Chaljawski vysvetľuje: „Neexistuje veľa spoločností, ktoré by úspešne spravovali toľko predajných platforiem.“

Zákazníkom v západnej Európe doručujeme tovar z nášho logistického centra v Kamp-Lintfort v Severnom Porýní-Vestfálsku. BBG otvorili vlastné logistické centrum, z ktorého dodávajú tovar do východnej Európy, v Bratislave na Slovensku. S lokálnym partnerom spolupracuje na zásobovaní trhu v USA zo skladu v Los Angeles. BBG s pomocou lokálneho partnera budujú logistické centrum pre turecký trh.

Ako jedna z mála spoločností ziskových od ich založenia Berlin Brands Group rastie najmä vďaka vlastným peňažným tokom. V roku 2015 jedna za najväčších súkromných investičných spoločností v Európe, ARDIAN, podporila medzinárodný rast spoločnosti kúpou menšinového podielu.

„Veríme, že aj v roku 2021 budeme svedkami silného medzinárodného rastu,” uviedol Peter Chaljawski. „Máme množstvo nápadov na nové produktové rady a sledujeme stabilný záujem spotrebiteľov nakupovať v elektronických a online obchodoch. Mnohí počas pandémie koronavírusu nakupujú častejšie z domu s pozitívnym ohlasom na našu službu. Nepredpokladáme, že by sa správanie spotrebiteľov po odznení koronavírusu zmenilo.”

Ďalšie informácie:

Hoschke & Consorten Public Relations GmbH
Andreas Hoschke
Email: a.hoschke@hoschke.de
Telefón: 040 36 90 50 55

Berlin Brands Group
E-mail: press@go-bbg.com

Berlin Brands Group
12. 11. 2020
Tlačová správa
DE
EN
SK