Tlačová Správa Apríl 2021

Berlin Brands Group získali 200M € na ďalšie investície

Thumbnail Thumbnail
Berlin Brands Group
13. 04. 2021
Tlačová správa
DE
EN
SK

Berlin Brands Group investíciou 200M € umožní vstup americkým značkám na medzinárodný trh

 Berlín, Nemecko – 13. apríla 2021 Berlin Brands Group (BBG), jedna z popredných svetových e-commerce spoločností a priekopník v oblasti priameho predaja spotrebiteľovi (D2C), oznámila investíciu 200M € na podporu akcelerácie globálnych akvizícií e-commerce značiek. Spoločnosť financie získala združeným dlhovým financovaním bez účasti vlastného imania.

 Táto investícia je určená na ďalšiu podporu akvizícií online značiek a integráciu s globálnou platformou BBG. Všetky značky sú z amerického trhu a ich tržby sú od jedného do 100M amerických dolárov, zväčša na Amazone. BBG vystupuje ako popredný predajca na Amazone, zároveň však vybudovala vlastnú predajnú sieť, najmä na trhoch, kde má Amazon menší podiel na trhu. Ide o mnohé časti Európy a Ázie. Značky, do ktorých BBG investuje, budú uvedené na globálny trh prostredníctvom platformy BBG, ktorá počíta viac ako 100 predajných kanálov na 28 trhoch.

 „Aktuálne na globálnej e-commerce scéne vidíme niečo, čo by sme nazvali „hru značiek“. Nie je to o tom, kto dokáže pod svoju strechu nazhromaždiť čo najviac značiek, ale o tom, ako dokáže tieto značky čo najrýchlejšie a najefektívnejšie škálovať. Budúce Unilever, Procter and Gamle alebo Whirlpool nebudú klasické domy združujúce značky, ale niečo ako ich odrazové mostíky s potrebným výtlakom a vedomosťami nevyhnutnými na rozširovanie sa a rast,“ povedal Peter Chaljawski, generálny riaditeľ BBG.

 „Naša ponuka pre americké e-commerce značky nemá obdobu, pokiaľ ide o možnosti vstupu na nové trhy,“ uviedol Henrik Haenecke, finančný riaditeľ spoločnosti BBG. „Svetový trh elektronického obchodu je rozdrobený. Napríklad, v Európe má Amazon trhový podiel asi 10 %. V krajinách ako Francúzsko či Poľsko dominujú iné platformy, ktoré značky potrebujú, aby uspeli. My ponúkame prístup do širokej škály krajín, množstvo predajných kanálov a silnú prevádzkovú infraštruktúru pre distribúciu značiek, ktoré získame.“

 BBG prevádzkuje operačný model so silno integrovaným dodávateľským reťazcom. Cieľom spoločnosti je stať sa svetovým lídrom na trhu D2C, ktorý má jednu z najrýchlejšie rastúcich a najefektívnejších infraštruktúr e-commerce na svete. BBG je zároveň jedným z najvýznamnejších predajcov na Amazone s vlastnou logistickou infraštruktúrou a skladovými priestormi s rozlohou viac ako 120-tisíc metrov štvorcových v Európe, Ázii a USA. Najpredávanejšími značkami portfólia BBG sú Klarstein (spotrebiče pre domácnosť), ktorý predstavuje až 50 % podiel predaja, nasleduje auna (domáca elektronika a zvukové vybavenie), Capital Sports (domáce fitness) a Blumfeldt (záhrada).

 Viac sa dozviete na www.berlin-brands-group.com

 O Berlin Brands Group:

Berlin Brands Group (BBG) je e-commerce spoločnosť s globálnym pôsobením a jedným z priekopníkov B2C predaja. Spoločnosť aktuálne ponúka viac ako 3 700 produktov, 14 vlastných značiek, pôsobí na 28 trhoch a má viac ako 100 predajných kanálov. Toto všetko pre váš lepší život. Ako jedna z mála spoločností, ktoré boli ziskové hneď od svojho vzniku, Berlin Brands Group rastie najmä vďaka svojmu vlastnému cash flow. BBG zamestnáva viac ako 900 zamestnancov v piatich krajinách.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:

Hoschke & Consorten Public Relations GmbH
Andreas Hoschke
E-mail: a.hoschke@hoschke.de
Phone: 040 36 90 50 55

Berlin Brands Group
E-mail: press@go-bbg.com

Reakcie na našu poslednú tlačovú správu:

bloomberg.com, 13.04.2021
Berlin Brands Group Raises $240 Million to Hunt Amazon Sellers

Handelsblatt.de, 13.04.2021
Berlin Brands Group forciert die Jagd auf begehrte Amazon-Marken

techcrunch.com, 13.04.2021
Berlin Brands Group raises $240 milion to buy and scale up third-party Amazon Sellers

Crunchbase.com, 13.04.2021
Taking Companies International: Berlin Brands Group Brings In $240M Debt Round

Reuters.com, 13.04.2021
Berlin Brands Group raises $240 mln in debt for e-commerce deals

Sifted.com, 13.04.2021
Amazon aggregators: the European competitors, compared

 

Berlin Brands Group
13. 04. 2021
Tlačová správa
DE
EN
SK

Du kennst jemanden, der sein Unternehmen verkaufen möchte?

Empfehle sie an uns weiter und wir belohnen dich mit 20.000€, wenn wir die Marke erwerben.

Ich kenne jemanden!