Orange Brands sa stali súčasťou Berlin Brands Group

Thumbnail Thumbnail
Berlin Brands Group
21. 09. 2021
Tlačová správa
DE
EN
SK

Berlín, 21. september 2021. Berlin Brands Group víta pod svojou strechou Orange Brands. Zakladateľmi spoločnosti, ktorá je aktívnym nákupcom FBA, sú experti na DTC Charles von Abercron and Marvin Amberg. Orange Brands vznikli v apríli 2020 s cieľom získať vybrané e-commerce a DTC značky v Nemecku a Európe. Poznávacím znamením spoločnosti je, že zakladatelia kúpených značiek môžu aj naďalej pokračovať vo svojom podnikaní pod novým zastrešením.

Berlin Brands Group tak rozširuje svoju akvizičnú stratégiu po nedávnom získaní nového investora Bain Capital a dodatočnom kapitálovom a dlhovom financovaní 700-miliónov dolárov. Doteraz sa BBG sústredilo na akvizície, ktorými plne integrovali získane značky do svojej infraštruktúry. Orange Brands rozširuje stratégiu BBG o ich vlastný akvizičný segment, ktorý získava, drží a rozvíja väčšie DTC spoločnosti vrátane pôvodných existujúcich tímov. Zakladatelia a ich tímy budú využívať benefity, ktoré ponúka BBG platforma, pričom si zachovajú svoju nezávislosť. Pre rozvoj tohto segmentu sa BBG rozširuje o zakladateľov Orange Brands, Charlesa von Abercrona and Marvina Amberga. Vysoko cenení profesionáli so sebou neprinášajú len množstvo skúseností, ale aj dobrú sieť kontaktov v ekosystéme startupov.

Charles von Abercron založil zásielkovú kozmetickú spoločnosť Glossybox, ktorú v roku 2017 predal skupine Hut. Následne, ako CEO, úspešne previedol spoločnosť s módnymi šperkami Pierre Lang cez krízové roky značky. Má niekoľkoročné skúsenosti s akvizíciami a viac ako desať rokov sa zameriava na spotrebný tovar z kategórie krása.

Marvin Amberg sa učil investičnému bankovníctvu v americkej banke Merrill Lynch. Titul MBA získal na podnikovohospodárskej škole INSEAD. Od roku 2010 pôsobí ako zakladateľ a mentor pre mnohé medzinárodné startupy so zameraním na spotrebný tovar, napríklad v New Yorku alebo Berlíne, a tiež na oblasť digitálneho zdravia, napríklad Manual v Londýne.

Dominik Brichta, Chief M&A Officer a spoluzakladateľ BBG, k akvizícii povedal: „Spolu so zakladateľmi Orange Brands prišli do BBG jedinečné odborné znalosti v oblasti akvizícii. Predajcom stredne veľkých a veľkých D2C spoločností tak vieme ponúknuť ďalší východiskový scenár, ktorý je veľmi dôležitý najmä pre zakladateľov, ktorí „chcú zostať na palube“ a aj naďalej sa podieľať na budúcom raste ich spoločnosti. Charles a Marvin tiež prinášajú sieť kontaktov zakladateľov, ktorí svoje spoločnosti chcú predať.“

„Vďaka sile a globálnemu pôsobeniu BBG a prístupu k akvizíciám spoločnosti Orange Brands môžeme úspešným zakladateľom ponúknuť viac možností odchodu. Zakladatelia môžu zostať vo svojej spoločnosti na poste generálneho riaditeľa a využívať pritom zásadné možnosti medzinárodného škálovania, ktoré ponúka BBG,“ povedal Marvin Amberg.

Charles von Abercron hovorí: „Prinášame so sebou odborné vedomosti o produktových skupinách a kategóriách, ktoré v portfóliu BBG chýbali a majú perspektívu silného rastu. Takýmto spôsobom môžeme v budúcnosti v BBG vytvoriť nové príležitosti. Tešíme sa na spoluprácu s prvotriednym európskym hráčom na poli D2C.“

Spoločnosť Berlin Brands Group (BBG) je globálna spoločnosť zaoberajúca sa elektronickým obchodovaním (e-commerce) a je jedným z priekopníkov v oblasti D2C, priameho predaja spotrebiteľom. Portfólio spoločnosti v súčasnosti tvorí 3 700 trendových výrobkov a výrobkov každodennej potreby pod 14 vlastnými značkami. Počas decembra 2020 BBG uzatvorilo viac ako 20 akvizícií nových značiek, ktoré boli integrované do DTC platformy. Z nej sa jednotlivé značky šíria cez viac ako 100 predajných kanálov do 28 krajín sveta.

„Našim cieľom je stať sa celosvetovým lídrom v oblasti e-commerce a ponúknuť Globálny dom digitálnych značiek,“ uzavrel Dominik Brichta.

Pre viac informácií kontaktujte:

Hoschke & Consorten Public Relations GmbH
Andreas Hoschke
E-mail: a.hoschke@hoschke.de
Phone: 040 36 90 50 55

Berlin Brands Group
E-mail: press@go-bbg.com

Berlin Brands Group
21. 09. 2021
Tlačová správa
DE
EN
SK

认识某人希望出售他的生意?

推荐给我们并协助我们成功收购该品牌,您将获得2万欧元的奖励。

我认识他/她