Tlačová správa December 2020

BBG sa pustili do fúzií a akvizícií

Thumbnail Thumbnail
Berlin Brands Group
21. 12. 2020
Tlačová správa
DE
EN
SK

Berlin Brands Group akvizuje online predajcov

  • Po 14 rokoch výnosného rastu BBG prichádza ako strategický investor a ponúka online značkám novú perspektívu.
  • BBG kúpil výrobcu posteľnej bielizne Sleepwise a má pred sebou podpísanie ďalších desiatich akvizícií.
  • Po uzatvorení obchodu majú online predajcovia k dispozícii odbornosť a dlhoročné skúsenosti BBG v budovaní a rozširovaní internetových značiek.


Berlín, 21. december 2020 ‐ Berlin Brands Group Holding GmbH (BBG) získali internetovú značku Sleepwise od e-commerce spoločnosti neu.land GmbH so sídlom v Hamburgu. BBG sa po prvej akvizícii angažuje v ambicióznych akvizíciách tzv. FBA predajcov a nezávislých prevádzkovateľov online obchodov, ktorý doručujú tovar s pomocou Amazonu. Podnikatelia s ročným obratom 500 000 až 30 miliónov eur dostanú možnosť predať ich spoločnosť alebo ich online značku strategickému partnerovi, ktorý výrazne zrýchli ich firemný rast cez etablovaných medzinárodných predajcov.

Odhadujeme, že transakcie budú dokončené za menej ako 40 dní. Pri spolupráci s BBG malí predajcovia získavajú z finančnej stability, infraštruktúry, logistiky a rozsiahlej distribučnej siete BBG v 28 krajinách a perspektívneho rastu predajnej značky.

BBG patrí medzi priekopníkov v službách dodávaných priamo zákazníkom s vlastnými nástrojmi pre úspešné budovanie značky, ako preukázal rast 14 značiek pod krídlami BBG s 2500 interne vyrábanými produktami. Tento tichý šampión založený v Berlíne odhaduje tržby z predaja v roku 2020 na viac ako 300 miliónov eur.

Peter Chaljawski, zakladateľ a CEO BBG: „V úzkej spolupráci s dizajnérom Fabianom Gluschkem úspešne uvedieme značku Sleepwise na nové trhy a distribučné siete. S pomocou našich tímov a siete dodávateľov zároveň rozšírime portfólio produktov." BBG čoskoro podpíše zmluvy s ďalšími značkami. „Z vlastnej skúsenosti vieme, koľko srdca a duše je vložených do vybudovania spoločnosti a značky. S podnikateľmi vždy jednáme ako s rovnými.“

Tím z neu.land vytvára D2C značky, ktorých produkty predávajú cez online predajcov ako Amazon a vlastné internetové obchody. Fabian Gluschke, generálny riaditeľ neu.land: „Tento predaj značke Sleepwise, ktorá okrem iného ponúka posteľnú bielizeň a obliečky vysokej kvality, otvorí dvere k zákazníkom vo všetkých európskych krajinách a v USA. Naša značka postúpi na vyššiu úroveň. Neváhali sme vybrať si BBG, pretože ponúkli atraktívne podmienky a príležitosť profitovať z rýchlejšieho rastu hneď po predaji.“

Dominik Brichta, spoluzakladateľ BBG: „Podmienky transakcie zohľadňujú záujmy online predajcu. Po krátkom prechodnom období si online predajca môže vychutnať zarobené peniaze, užívať života alebo vybudovať niečo nové. Na vlastnú žiadosť môžu ako konzultant aktívne prispievať k rozvoju podnikania. V oboch prípadoch po prevedení biznisu finančne získava z dodatočných príjmov, ktoré BBG zabezpečí rozšírením podnikania cez ich globálnu e-komerčnú platformu.“

Podrobnejšie informácie a kontaktné údaje pre záujemcov o predaj značky nájdete na www.berlin‐brands‐group.com. BBG zadarmo vyčísli hodnotu Vašej spoločnosti alebo značky.

O Berlin Brands Group

Berlin Brands Group (BBG) je globálna e-commerce spoločnosť a jeden z priekopníkov v dodávaní produktov priamo zákazníkom. Naša internetová značka sa zameriava na záhradkárstvo, domácnosti a bývanie, šport, elektroniku a domáce spotrebiče, v súčasnosti predávame pod 14 značkami 2500 výrobkov, ktoré skvalitňujú a skrášľujú život zákazníkov, v 28 krajinách cez 100 obchodných platforiem. Patríme medzi výnimočné e-komerčné spoločnosti, ktoré boli ziskové hneď po založení najmä vďaka vlastnému finančnému obratu. Spoločnosť zamestnáva vyše 700 ľudí v piatich krajinách s odhadovaným ročným obratom viac ako 300 miliónov € v roku 2020 (2019: 216 miliónov €).


Ďalšie informácie:

Hoschke & Consorten Public Relations GmbH
Andreas Hoschke
E-mail: a.hoschke@hoschke.de
Telefón: 040 36 90 50 55

Berlin Brands Group
E-mail: press@go-bbg.com

Berlin Brands Group
21. 12. 2020
Tlačová správa
DE
EN
SK

认识某人希望出售他的生意?

推荐给我们并协助我们成功收购该品牌,您将获得2万欧元的奖励。

我认识他/她